Servis vozidiel v záruke

Bloková výnimka nás oprávňuje servisovať aj nové vozidlá v záruke.

Od 1.6.2010 platí nová tzv.“Bloková výnimka“, ktorá vám, zákazníkom autoservisov uľahčuje výber svojho poskytovateľa servisných služieb tak, ako je pre vás výhodné. Cieľom tohto nového nariadenia je prehĺbiť hospodársku súťaž a priniesť konkrétny úžitok zákazníkom. Majitelia áut tak majú viac možností vybrať si, kde si nechajú vykonať opravy a údržbu vozidla a aké náhradné diely na ich aute budú použité.

Predovšetkým to znamená, že aj počas záručnej doby môže zákazník vykonať údržbu, alebo bežný servis svojho vozidla v nezávislom autoservise a neprichádza tým o záruku u výrobcu vozidla. Podmienkou je dodržanie všetkých podmienok, ktoré boli stanovené výrobcom vozidla a to: postup úkonov, použité náhradné diely a ostatné použité médiá.

V prípade záručných opráv prináša výnimka možnosť výberu ktoréhokoľvek servisu v rámci siete dodávateľa kdekoľvek v EÚ, tzn. nie len konkrétny autorizovaný servis značky, ale aj akýkoľvek nezávislý autoservis.

Nová Skupinová výnimka platí do 31.5. 2023 pre všetky členské štáty EÚ a mala by byť dobrým základom pre konkurenčný autoservisný trh. Záleží však aj na nás spotrebiteľoch, ako ju dokážeme využiť a oprieť sa o ňu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

Kontaktujte nás